Predaj strešných materiálov

Pezinské tehelne

Strešné materiály

Hrubá stavba

Interiér budov

Exteriér budov

Veríme tradícii, tvoríme hodnoty

Používanie pálených tehál na území dnešného Slovenska zaviedli starí Rimania už v 1. storočí nášho letopočtu – ich prvá výrobňa bola v Stupave okolo roku 71. V druhom storočí rozšírili výrobu pálenej tehly v Bratislave, Komárne a Trenčíne. Najstaršiu tehelňu Slovenska v novoveku treba hľadať v Pezinku. Prvá písomná zmienka o výrobe tehál v Pezinku pochádza z roku 1615.stara tehla

Závod patrí medzi najstaršie tehliarske prevádzky na Slovensku. Bol založený roku 1872. Jeho vznik podmienil výskyt kvalitných tehliarskych ílov na úpätí Karpát, ktoré sedimentovali v období ponónskeho mora v treťohorách.

História tehliarskej výroby v Pezinku začala roku 1895. Pezinská tehla bola vždy známa svojou kvalitou a spoločnosť Pezinské tehelne – Paneláreň, a.s. v tejto tradícii pokračuje. Technologické zmeny a naše dlhoročné know-how v tomto obore zabezpečujú kvalitu výrobkov na najvyššej úrovni.

Pezinské tehelne - Paneláreň, a.s. poskytuje odberateľom kompletný sortiment tehliarskych výrobkov – pálené murovacie materiály pre obvodové murivo TERMOBRIK, pálené murovacie materiály pre priečky, materiál pre ostatné murivo. Na zabezpečenie komplexnosti ponúkaného sortimentu Pezinské tehelne - Paneláreň, a.s. vyrába aj keramické nosníky s priestorovou výstužou, keramické stropné vložky a keramické preklady. 

      Kliknutím na obrázky zobrazíte prospekty